Ve Sněmovně se budou oba kaplani objevovat ve středu, čtvrtek i v pátek. Volejte na čísla uvedená níže na webu.
Na základě memoranda podepsaného mezi Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR, Českou biskupskou konferencí a Ekumenickou radou církví v ČR, působí v Parlamentu dva kaplani. Náklady na službu nesou církve a dobrovolní dárci. Služba není hrazena ze státního rozpočtu.
Pravidelnou službu poskytují každou středu od 14:00 hodin a další dny podle rozvrhu sněmovny a jednotlivých klientů duchovní služby, zaměstnanců i volených členů. Parlamentní kaple je ve Šternberském paláci, v tzv. Konírně na Malostranském náměstí č. 7
Milan Hanuš je farářem Římskokatolické farnosti u katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, je děkanem Královské kolegiátní kapituly Všech svatých a kanovníkem Metropolitní kapituly u sv. Víta.
Studoval na Římskokatolické cyrilometodějské bohoslovecké fakultě v Praze se sídlem v Litoměřicích, na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci získal titul PhDr. a kanonické právo studoval na papežské Katolické univerzitě Jana Pavla II. v Lublinu, kde získal titul Mgr a JCLic.
V kněžské službě je od svého svěcení v roce 1988. V duchovní správě působil na území pražské arcidiecéze a plzeňské diecéze.
Po vzniku Apoštolského exarchátu řeckokatolické církve pracoval jako kancléř biskupské kurie a administrátor pražské řeckokatolické farnosti u katedrály sv. Klimenta. Působil jako děkan pražského děkanátu a rektor chrámu sv. Kosmy a Damiána v Emauzském klášteře. Za svou činnost při obnově Řeckokatolické církve a vytváření struktur Apoštolského exarchátu byl jmenován papežem Janem Pavlem II. kaplanem Jeho Svatosti. Posléz působil jako generální vikář Apoštolského exarchátu řeckokatolické církve v ČR.
Pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka jmenoval Milana Hanuše kanovníkem Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském a kapitulou byl zvolen děkanem. Působí jako soudce Metropolitního církevního soudu. Pražský arcibiskup Mons. Jan Graubner ho jmenoval sídelním kanovníkem Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze. Celý životopis najdete na Wikipedii
Daniel Kvasnička je do srpna 2024 duchovním správcem Nového kostela Církve bratrské v Litomyšli. Je ve starobním důchodu.
Řemeslem fotograf a grafik. Po studiích na Střední průmyslové škole grafické v Praze nesměl studovat na teologické fakultě. Nastoupil na prezenční vojenskou službu do Chomutova. Po návratu do civilu pracoval rok v propagaci Hudebních nástrojů v Hradci Králové jako fotograf. Po roce práce v podniku zahraničního obchodu mu bylo doporučeno odejít pro trvající křesťanské zaměření. Na čas pracoval jako fotograf na zámku v Pardubicích. Pak nastoupil v chemičce jako dělník a studoval dálkově studium bez diplomů. Byl v péči profesorů v chemičce, kteří byli stejně postiženi nesvobodou. Také v bytových seminářích u starých otců kazatelů. Po studiu v roce 1985 nastoupil v Děčíně jako pomocný duchovní a zároveň pracoval v technických službách jako písmomalíř a lakýrník. V roce 1988 byl ordinován a jako kazatel správce sloužil Sboru Církve bratrské v Teplicích v Čechách, bytem v Děčíně; sloužil od Chomutova až po Rybniště. V roce 1995 se stal kazatelem správcem sboru v Náchodě a poté v roce 2005 v Říčanech. Slouží od roku 2015 v Novém kostele v Litomyšli. Má s manželkou čtyři dospělé děti. Na všech místech se účastnil občanského života. Vedl městský zpravodaj v Náchodě, zakládal Místní akční skupinu Říčansko, doprovázel duchovně zastupitele na všech úrovních, vedl kampaň k dohodě státu a církví o církevním majetku a podobně. Je činný na sociálních sítích. Transparentní účet pro podporu jeho služby vede Církev bratrská pod číslem: 325886428/0300.